Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
Хит престава "Чекајќи го министерот”

Хит престава "Чекајќи го министерот”

Хит преставата "Чекајќи го министерот” која ги освојува театарските сцени во месец февруари ќе гостува на сцената во Центарот за култура „Григор Прличев“ - Охрид во сабота, 29.02.2020 година.
Во претставата игра мега популарната актерка Лидија Вуќичевиќ која публиката ја препознава од култната серија,, Бољи живот”, ,,Жикина династија и уште многу големи тв, филмски и театарски проекти.Покрај неа во претставата играат младите и популарни актери: Семир Гигиќ и Сашо Ристовски.

Почеток 20.00 часот, цена на билет 150 денари.
Телефон за резервации 046/261-063Share/Save/Bookmark