Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish

Секоја САБОТА театар во Охрид

Банер

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
Банер

ОДАЛЕЧЕНОТО СОСЕДСТВО

Национална установа Центар за култура

"Григор Прличев"- Охрид
од 01 до 03. Ноември 2011 година ќе го прикажува Европскиот филм:

“ОДАЛЕЧЕНОТО СОСЕДСТВО”

Почеток 20.00 часот, цена на билетот 50 денари.

Share/Save/Bookmark
 

СТЕНД АП КОМЕДИЈА

СТЕНД АП КОМЕДИЈА

со Никола Тодороски

САБОТА 29.Октомври 2011, почеток 20.00 часот, влез 100 денари

НУ Центар за култура "Григор Прличев" - Охрид.

Share/Save/Bookmark
   

Ревија на Шпански филмови

-НУ Центар за култура "Григор Прличев" - Охрид
-Кинотека на Македонија
-Амбасада на Кралството Шпанија
Ве покануваат на ревија на Шпански филмови, (18.10-28.10.2011 година)

1.ВОЈНИЦИТЕ ОД САЛАМИНА 18.10.2011 (вторник)
(Soldados de Salamina)
игран филм, Шпанија
2.РАБОТИ ШТО НЕ СУМ ТИ ГИ КАЖАЛА 19.10.2011 (среда)
(Cosas wue nunca te dije / Things I never told you)
игран филм, Шпанија / САД
3.НЕДОПРЕНО 20.10.2011 (четврток)
(Intacto / Intact)
игран филм, Шпанија
4.МАРТИН (ХАЧЕ) 25.10.2011 (вторник)
(Martin /Hache/)
игран филм, Шпанија / Аргентина
5.ЧУДОТО ОД КАНДЕАЛ 26.10.2011 (среда)
(El milagro de Candeal / The Miracle of Candeal)
документарен филм, Шпанија
6.ПЕСОТ НА ГРАДИНАРОТ 27.10.2011 (четврток)
(El perro del hortelano / The Dog in the Manger)
игран филм, Шпанија / Португалија
7.ЕДЕН ФРАНК, 14 ПЕЗЕТИ 28.10.2011 (петок)
(Un franco, 14 pesetas)
игран филм, Шпанија

Почеток на филмските проекции од 20.00 часот.

ВЛЕЗ СЛОБОДЕН

Share/Save/Bookmark
   

КАБАРЕ МИСТЕРИОЗО

Сабота 15-ти Октомври на репертоарот во
НУ Центар за култура"Григор Прличев"- Охрид
повторно ќе се прикажува театарската претставата:

"КАБАРЕ МИСТЕРИОЗО"
Работена според текстот Мистеро Буффо на Дарио Фо

Сценска верзија и режија – Деан Дамјановски
Дизајн – Кирил Василев

Учествуваат
Горан Стојаноски, Јасмина Билаловиќ, Никола Тодороски, Стрезо Стаматовски, Билјана Билаловиќ, Ивица Цонев, Златко Митрески, Адријана Билаловиќ

Share/Save/Bookmark
   

МЕТАМОРФОЗИ

На големо задоволство на сите нас на репертоарот во НУ Центар за култура"Григор Прличев"- Охрид повторно ќе се прикажува театарската претставата “МЕТАМОРФОЗИ” во режија на Андреј Цветановски во изведба на Охридскиот театар, на ден 01 октомври (сабота) од 20:00 часот, цена на билетот 100 денари.
Претставата е работена по Метаморфози на Овидиј, а во адаптација на Дарко Јан Спасов. Сценографијата е на Владимир Ѓорески-Рафик, костимите на Кристина Мукоска Затуровска
Во претставата играат: Горан Стојаноски, Јасмина Билаловиќ, Ивица Цонев, Никола Тодороски, Билјана Билаловиќ, Стрезо Стаматовски, Адријана Билаловиќ и Македонка Илиевска.

Share/Save/Bookmark
   

Страница 88 од 91

<< Почеток < Пред 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>